Lista artykułów

Nieskończenie Niepodległa

Portal Nieskończenie Niepodległa - Ludzie to część programu Nieskończenie Niepodległa Ośrodka KARTA.

 

Niepodległa ma nas na zawsze łączyć

 

O programie

 

jako organizacja pożytku publicznego, neutralna politycznie, działająca w imię polskiej racji stanu – zapraszamy środowiska lokalne do partnerskiego współdziałania w roku Stulecia Niepodległości. Na każdy tydzień roku 2018 zaproponujemy tematy, które przedstawią chronologicznie drogę Polski przez stulecie: od 8 stycznia 1918 do współczesności. Będą one prezentowane w cotygodniowym, samodzielnym dodatku do „Rzeczpospolitej”, w ślad za którym iść będą także inne realizacje medialne.

 

W ramach programu proponujemy wspólną refleksję i debatę nad kondycją polskiej niepodległości, społeczeństwa i demokracji na przestrzeni ostatnich dziesięciu dekad.

 

Wybrane przez Samorząd tematy mogą się stać kontekstem działań regionalnych (debat, wystaw, spotkań, publikacji etc.).

 

Nasz ogólnopolski program nazwaliśmy „Nieskończenie Niepodległa”, przyjmując za pomysłodawcą – Andrzejem Pągowskim – znak nieskończoności jako symbol trwałości Rzeczpospolitej. Jesteśmy przekonani, że to właściwe przesłanie dla całej polskiej wspólnoty, która przebiegu tego właśnie roku powinna doświadczać razem, bez dzielenia na formacje polityczne, pokoleniowe, światopoglądowe. Niepodległa ma nas – na zawsze – łączyć.

 

Zapowiedź programu w Polsce, w każdym z regionów, może pojawić się już niebawem – za sprawą jego rozkolportowanego symbolu. Proponujemy, by wpisana w 100 nieskończoność stała się na przyszły rok znakiem naszej integralności: na kotylionach, ubraniach czy codziennych przedmiotach. To szczególna rocznica – niech i społeczeństwo, i lokalne społeczności poczują teraz, wbrew dominującej dotąd polaryzacji, braterską jedność.

 

Wszystkie działania, podejmowane w ramach programu, będą na bieżąco przedstawiane na portalu Nieskończenie Niepodległa.

 

Zapraszamy do odwiedzenia portalu:

 

Nieskończenie Niepodległa

 

Kategoria

Lista artykułów